Sık Sorulan Sorular

Modaevimiz modelleri hazırlarken müşterilerinden en az 3 prova istemektedir. Bunun sebebi, model dikilirken önemli gördüğümüz detayları sizinle beraber üzerinizde prova halinde şekillendirme taraftarı olmamızdandır. Siz her ne kadar bir resimdeki modeli isteseniz dahi, terzilerimiz modeli zenginleştirirken size farklı alternatifler sunarak, modele bağlı kalmayıp kendi tasarımınızı oluşturabilmeniz konusunda size destek vereceklerdir. Belki o alternatifler istediğiniz resimdeki modelden çok daha güzel olacaktır, o nedenle firmamız modelin dikim aşamasında müşterilerinden en az 3 prova istemektedir.

Gelinlik, nişanlık ve abiye fiyatlarımız seçilen ürünün çeşidine, modeline, kumaşına, malzemesine ve işçiliğine göre değişmektedir. Kataloglarımızdan veya herhangi bir yerden beğenmiş olduğunuz modeliniz ile modaevimize uğrayabilirseniz size rehberlik ederek modelinizin kumaşı, dikimi, işçiliği, işlemesi ve malzeme maliyeti gibi tüm konularda sizi bilgilendirebiliriz. Yüz yüze yapacağımız görüşme boyunca tüm detayları konuşabilir, sizin için en ideal olanı, size en yakışanı belirleyebilir ve ancak bu şekilde size en uygun fiyatı verebiliriz. Kendi üretimimiz olan hazır gelinliklerimizin satılık ve kiralık fiyatı sabittir.

Gelinlik seçiminde mutlaka göz önünde bulundurulması gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle gelin adaylarının karakter ve fiziksel özellikleri göz önünde bulundurulmalı. Gelinliği gelin adayları ruhları ile taşıyacakları için bir ömür boyu hatırladıkça yürekleri o günkü gibi mutlu duygularla dolmalı.Düğün mekanına ve mevsimsel özellikler dikkate alınarak ortaya birlikte güzel bir eser çıkarılmalı.

Modaevimiz uzman ekibiyle internet sitemiz dışındaki modellerin dikimini de yapmaktadır. Belirlediğiniz modelin resimlerini bize Whatsapp yada e-posta yoluyla göndermeniz halinde, modaevimiz sizinle irtibata geçerek kumaş ve fiyat bilgisi verebiliriz.

Gelinlik ve nişanlık kıyafeti siparişleriniz düğün tarihine 2, 3 ay varken belirlenmeli. Aksi taktirde düğüne yakın zamanda farklı işlerle yoğunlaşabilirsiniz. Bu kadar zamanı olmayan bayan müşterilerimiz için, çalışma yoğunluğu arttırılarak, bu süreler daha kısa tutulur ve gelinlik, nişanlık ve abiye siparişleri istenilen zamana yetiştirilir. Evlilik tarihi çok yakın olan bayan müşterilerimiz, büyük bir özenle hazırlamış olduğumuz hazır gelinlik modellerimizden de beğendiklerini satın alabilir veya kiralayabilirler. Hazır gelinliklerimiz, rötuş gelinlik provası ile beden ölçülerinize uygun hale getirilip hemen teslim edilebilmektedir.
Gelinlik en önemli yeri alır ve çok özen ister. Bu süreci mutlu ve keyifli geçirmek için erken gelmeniz önemli.

Kumaş, malzeme ve dikim kalitesinin yanısıra uygun fiyatları ve uygun ödeme koşullarıyla da müşterilerimize kolaylık sağlamaktayız.
Sipariş verilirken bir miktar kapora alınır, kalan mebla teslim edilirken alınır.

Nakit ödemelerde avantajlı indirimler olacaktır.

Gelinlik provalarına gelirken yanınızda, modelinize uygun olarak sizden istenen gelinlik iç çamaşırı ve gelinlik ayakkabılarınızı getirebilirsiniz.

Üretimi yapılan modellerde prova sayıları modelinize göre değişmektedir ancak ortalama iki prova modelinizin tamamlanması için yeterlidir. Beğendiğiniz hazır gelinliklerimiz, tek prova ile beden ölçülerinize uygun hale getirilerek hemen teslim edilebilmektedir.

Modaevimizde, gelinlik ve nişanlık elbisesi üretimi için gereken uygun süre iki aydır. Bu süreler tasarımın ve dikimin rahat, sakin ve sağlıklı bir süreçte tamamlanmasını sağlar. Bu kadar zamanı olmayan bayan müşterilerimiz için, çalışma yoğunluğu arttırılarak, bu süreler daha kısa tutulur ve gelinlik, nişanlık ve abiye siparişleri istenilen zamana yetiştirilir.

Satın aldığınız veya kiraladığınız hazır gelinlikler ile ilgili gereken tüm beden ölçüsü değişikliklerini sizlerle yapacağımız rötuş gelinlik provalarıyla tamamlarız. Hazır gelinliklerimiz bile ancak gelinlik provaları sonrasında teslim edilir. Satılık veya kiralık hazır gelinliklerimiz için provalara hemen başlanarak, gelinliğiniz hemen teslim edilebilmektedir.

Gelinlik, nişanlık ve abiye modelinize ait duvak, taç, baş çiçeği, kese ve eldiven gibi tüm aksesuarları, kataloglarımızdan veya herhangi bir yerden beğenmiş olduğunuz başka aksesuarlarla değiştirmeniz mümkündür.

Gelinlik, nişanlık ve abiye elbise dikiminde kaliteli olmayan malzeme (saten, tafta, dupion, ham ipek, fransız danteli, brokar, şifon gibi…) kullanımı hem görünüş hem de dikim kalitesinde istenilen sonucun alınmasını engeller. Dikim sonrası, ürüne dışardan bakan herhangi bir göz bile malzeme ve dikim kalite farkını rahatlıkla anlayabilir. Bu nedenledir ki; gelinlik, nişanlık ve abiye dikiminde kullanılacak olan malzemede kalite standartlarının altına inilmemelidir.

Herhangi bir yerden beğenmiş olduğunuz tesettürlü gelinlik, nişanlık ve abiye modelini sizler için tasarlayıp üretebiliriz. Koleksiyonlarımızdan veya herhangi bir yerden beğendiğiniz tesettürsüz bir modeli de beğeninize uygun bir tesettür modeli ile tamamlayabiliriz. Hazır türbanlı gelinlik modellerimizden beğendiğinizi seçebileceğiniz gibi, hayalinizdeki kapalı gelinlik modelini de bizlerle birlikte tasarlayıp diktirebilmeniz mümkündür.

Herhangi bir yerden beğenmiş olduğunuz bir büyük beden gelinlik, nişanlık ve abiye modelini sizler için tasarlayıp üretebiliriz. Ayrıca, koleksiyonlarımızdan veya herhangi bir yerden beğendiğiniz bir modelin de büyük beden (XL – XXL beden) dikimini yapabiliriz.

Zaten modaevimizin asıl amacı da, kişiye özel üretim (haute couture) ile bayan müşterilerimize böyle bir imkan sunmaktır. Hazır veya özel dikim hiç farketmez; dilediğiniz gelinlik, nişanlık ve abiye modelinde, dilediğiniz değişikliği yaptırabilmeniz mümkündür.

Modelinizde kullanılacak olan kumaş, nakış, işleme ve diğer malzeme örnekleri hazırlanır ve sizden onay alındıktan sonra modelinizin dikimine başlanır.

Modaevimizde diktireceğiniz gelinlik, nişanlık ve abiye kıyafet modelinize ait kumaş, aksesuar ve diğer tüm malzemelerin maliyeti hakkında detaylı olarak bilgilendirilirsiniz. Arzu ederseniz, tüm bunları kendiniz de temin edebilirsiniz.

Modaevimizde; mezuniyet balosu elbisesi, gece kıyafeti ve özel davetlere yönelik tuvalet kıyafet üretimi, nişanlık ve abiye giyim üretimi kapsamında yapılır.

Hazır bayan giyim sektörü standart beden ölçülerine hitap etmektedir. Birçok bayan vücut özelliklerine uygun kıyafet bulmakta güçlük çekmektedir. Ayrıca, bayan müşterilerimiz genellikle istediği modeli bulamamakta veya giyecekleri kıyafetin çok özel olmasını istemektedirler. Modaevimizin temel amacı; gelinlik, nişanlık ve abiye giyiminde, kişiye özel üretimle (haute couture) bayan müşterilerimizi mutlu etmektir.

Gelinlik arayışına girdiğinizde mutlaka sizi anlayabilen birini seçin. Olumlu veya olumsuz fikirlerini açıkça dile getiren biri olmalı. Bu kişi damat adayı olabilir, anneniz, kız kardeşiniz  yada çok yakın bir arkadaşınızda olabilir. Yanınızda en fazla 2 kişi olsun, çok kalabalık olursa sağlıklı karar veremezsiniz kafanız daha da karışabilir.

Elbette yardımcı oluruz işin uzmanlık alanı burada ortaya çıkar zaten. Önce yukarıda belirttiğimiz kriterler değerlendirilir. Birlikte model tasarlanır,  kağıt üzerinde taslak olarak çizilir. Kullanılacak kumaş, dantel ve beraberinde taş kullanılacaksa taş ve işlemeler, lazer kesimli yapılacak işlemler varsa kalıplar çıkarılır. Bundan sonraki süreç astar provası, ana prova, son prova ve teslimat olarak ilerler. 

Saklama koşulları önemlidir. Gelinliğin asılabileceği yükseklikte bir askı ve kesinlikle rutubet olmaması gerekir.

Biz düğünden bir hafta önce tekrar teslim provası yapıyoruz. Bedende herhangi bir değişim söz konusu ise bunlar düzeltilerek teslim edilir.

Genellikle pek birbirini bağlayıcı olmaz fakat bazı konsept çalışmalarda gelinlikte kullanılacak bir aksesuar ile damadın kıyafetine uyum sağlanabilir.örn. el çiçeği, gelin tacı, ayakkabı baskısı, damat yaka çiçeği gibi…

Bu tarz düşünceler  bazılarına göre batıl inanç olup hiçbir gerçekliliği yoktur ama yinede biraz gizem katmak için bazen gösterilmez.Artık damatlarla birlikte model çalışması yaptığımızda oluyor.

İlk düğüne ütü gerektirmeyecek şekilde askıda ya da özel kutuda muhafaza ederek götürülür. Düğünden hemen sonra önceden denenmiş mutlaka tanıdığınız bir kuru temizlemeciye verin. Diğer düğünde de rahatlıkla giyebilirsiniz.

SİZE ÖZEL DİKİLEN GELİNLİĞİNİZLE

Kendi Düğününüzün Yıldızı Olun